If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПРИЕМ НА РАКОМЕТАРИТЕ ОД РК РАДОВИШ
14055
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-14055,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПРИЕМ НА РАКОМЕТАРИТЕ ОД РК РАДОВИШ

Дата

March 23, 2018

Категорија

Вести, Спорт

Градоначалникот Герасим Конзулов денес оствари средба со ракометарите и управата на Ракометниот клуб Радовиш кој се натпреварува во највисокиот ранг на натпреварување -Супер ракометната лига на Македонија.

 

Градоначалникот Конзулов им ги честиташе досегашните успеси на ракометарите кои се редоследни со четири победи последоватални од пролеттниот дел на првенството, а исто така истакна дека општината ке ги поддржува и во наредниот период со цел остварување на повисоки и значајни резултати.

 

Од страна на управата на РК Радовиш со едно мало внимание му подарија дрес од РК Радовиш со неговото име.