If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | РАДОВИШ ДОКАЖА ДЕКА Е “ГРАД НА СПОРТОТ”
10064
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-10064,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

РАДОВИШ ДОКАЖА ДЕКА Е “ГРАД НА СПОРТОТ”

Дата

March 05, 2015

Категорија

Вести, Спорт

Уште една голема победа на нашиот ракометен клуб. РК Радовиш се поблиску до плејоф завршницата и разигрувањето за шампионската титула и можноста за излез и играње во еврокуповите.

 

РК РАДОВИШ – РК ПРИЛЕП 29-28 (16-12)

 

Вечерва во преполната сала во Радовиш беше совладан еден од главните конкуренти РК Прилеп. Одлична и борбена игра на нашите ракометари кои во ниту ниеден момент не дозволија гостите да ја наметнат својата игра. Со ваков амбиент во Срц 25 мај во Радовиш, и беспрекорната организација можат да подзавидат и многу поголеми градови во Македонија.

 

Со вечерашниот натпревар во храмот на спортот во Радовиш, РК Радовиш докажа дека успесите и спортските подвизи допрва ќе треба да ги очекуваме од нив и од сите други спортски клубови од нашиот град.

 

Да веруваме дека нашите спортски клубови ќе го остварат зацртаните планови за оваа сезона, а исто така да продолжиме да ги охрабруваме луѓето – иницијатори на овие збиднувања повеќе да се посветуваат и залагаат за Радовиш да го задржи веќе добиениот примат “ГРАД НА СПОРТОТ”.

 

Пренесува: www.radovisnews.com