If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Распоред на Богослужбите – БОГОЈАВЛЕНИЕ-ВОДИЦИ ВО РАДОВИШ
13571
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-13571,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

Распоред на Богослужбите – БОГОЈАВЛЕНИЕ-ВОДИЦИ ВО РАДОВИШ

Дата

January 17, 2018

Категорија

Вести, Култура

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици 2018 ќе започне со света Богослужба со почеток од 07.30 часот., во Храмовите Св. Пророк Илија и Св. Троица, од каде што после Богослужбата верниците ќе се упатат кон базенот Шампион, каде што ќе се изврши големиот водосвет, по кој ќе следува фрлањето на крстот.