If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | РК РАДОВИШ ПРОДОЛЖУВА СО СКЛУЧУВАЊЕТО НА ДОГОВОРИТЕ СО ИГРАЧИТЕ
8673
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-8673,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

РК РАДОВИШ ПРОДОЛЖУВА СО СКЛУЧУВАЊЕТО НА ДОГОВОРИТЕ СО ИГРАЧИТЕ

Дата

July 08, 2014

Категорија

Вести, Спорт

Екипата на РК Радовиш продолжува со засилувања и оновување на договорите на играчите за престојната сезона и тоа: Славјан Паунов, Славче Спасов (голмани), Александар Долдуров (лево крило), Спасе Горгиев (десно крило), Миле Ордев, Борче Фенов, Игор Конзулов, Александар Марков, Љупче Мијалов (бекови).

Покрај нив договори претходно потпишаа Ивица Илиев (среден бек) и Костадин Петров (пикер).

 

 

Стручниот штаб на РК Радовиш не информираше дека наскоро ќе стартуваат подготовките, а  тој период кон екипата ќе се приклучат и уште 2-3 засилувања – со кој во овој момент се преговара, а целта е подигнување на квалитетот на играчкиот кадар во екипата и максимална подготвеност за престојната сезона .