If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | СВЕЧЕНО ОТВАРАЊЕ НА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „САМУН ЕМ ТАТЛИЈА“
15078
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15078,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

СВЕЧЕНО ОТВАРАЊЕ НА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „САМУН ЕМ ТАТЛИЈА“

Дата

October 12, 2018

Категорија

Вести

Во Радовиш следните три дена ќе е во знакот на традиционалните специјалитети „Самунот и Татлијата“, во попладневните часови беше свеченото отварање на манифестацијата каде што поздравен говор имаше Градоначалникот Герасим Конзулов.

 

Потоа беше претставен „Мега Самунот“ и „Мега Татлијата“ – со прекрасна кореографија и поддршка од Центарот за Култура „Ацо Караманов“. Честа првото парче да го пресече го имаше Градоначалникот на општина Радовиш Герасим Конзулов.

 

На овој момент присутни беа голем број на граѓани и гости од збратимените градови со Радовиш.

 

Програмата продолжува со музичкиот дел каде што покрај големиот број на музички групи и звезди, вечерва настап ќе имат и „Црвена јабука“.

 

 

 Photo Gallery - Фото Галерија