If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | СОВЕТОТ ЈА ОДРЖА 47 СЕДНИЦА
17710
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-17710,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

СОВЕТОТ ЈА ОДРЖА 47 СЕДНИЦА

Дата

November 04, 2020

Категорија

Вести, Совет

Вчера со почеток од 14.00 часот во Центарот за култура „Ацо Караманов“ се одржа продолжението на 47-мата седница на Советот на општина Радовиш која беше прекината поради немање кворум на 13.10.2020 година.

 

Советниците вчера продолжија и го работеа Дневниот ред од 63 точки, после паузата и напуштањето на дел од советниците беше утврдено дека има кворум за работа и се продолжи со седницата каде што се разгледаа и изгласаа предложените точки од дневниот ред.