If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | СПЕКТАКУЛАРЕН КОНЦЕРТ НА ЈОРДАН МИТЕВ ВО РАДОВИШ
8682
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-8682,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

СПЕКТАКУЛАРЕН КОНЦЕРТ НА ЈОРДАН МИТЕВ ВО РАДОВИШ

Дата

July 09, 2014

Категорија

Вести, Култура

Радовишката фолк звезда Јордан Митев во преполната спортска сала ,,25 Мај,, одржа спектакуларен концерт во Радовиш, гости на вечерта беа играорците од ансамблот на ММД ,,Никола Карев,, од Мелбурн-Австралија и ФА ,,Китка,, од Ораовица и бендот ,,Маестрал,,.

 

Влезот беше слободен, а генерален покровител на концертот беше општина Радовиш и  Градоначалникот Сашко Николов.

 

Освен во Радовиш, Јордан Митев ќе одржи концерт и во Охрид кој е планиран на 10 јули на летната тераса на хотел ,,Престол,, заедно со бендот ,,Маестрал,, а се размислува летни концерти да одржи и во други градови.

 

Иницијативата за ваква концертна турнеја во Македонија доаѓа по настапите на Митев во Австралија каде  беше придржуван од македонските играорци од Мелбурн, па спојот на македонската песна и оро сака да ги презентира и пред македонската публика.