If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ТРАДИЦИОНАЛЕН ТУРНИР ПО ПОВОД 6-ТИ НОЕМВРИ ПОМЕЃУ ОСНОВНИТЕ УЧИЛИШТА
13046
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-13046,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ТРАДИЦИОНАЛЕН ТУРНИР ПО ПОВОД 6-ТИ НОЕМВРИ ПОМЕЃУ ОСНОВНИТЕ УЧИЛИШТА

Дата

November 06, 2017

Категорија

Вести, Спорт

Во склоп на Програмата и празнувањето на 6-ти Ноември-денот на ослободувањето на градот Радовиш, традиционално и денес се одржа Турнирот во мал фудбал помеѓу основните училишта од нашата општина.

 

Градоначалникот Герасим Конзулов на најдобрите екипи им додели признанија и пехари.

 

Најуспешна беше екипата на ООУ Крсте П. Мисирков која го освои првото место, втори беа учениците од ООУ Орце Николов од Ињево, а третото место го освоија учениците од ООУ Никола Карев.

 

ФОТО ГАЛЕРИЈА