If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | “НАШИТЕ УЛИЦИ НАШ ИЗБОР” – ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НИКОЛОВ ПРЕДВОДНИК НА КОЛОНАТА ОД 200 ВЕЛОСИПЕДИ
9130
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-9130,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

“НАШИТЕ УЛИЦИ НАШ ИЗБОР” – ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НИКОЛОВ ПРЕДВОДНИК НА КОЛОНАТА ОД 200 ВЕЛОСИПЕДИ

Дата

September 22, 2014

Категорија

Вести, Реализирани Проекти

Доаѓајки пеш на работа со својата сопруга градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов  активно се вклучи во манифестацијата „Нашите улици наш избор“, покрај тоа што беше покровител на целиот настан градоначалникот Николов беше и активен партиципиент во сите случувања по повод Светскиот ден на мирот и Европската недела на мобилност.

 

Прво оддаде почит на споменикот на паднатите борци, а потоа ја следеше програмата што по повод денешниот ден се одржа на градскиот плоштад.

 

На крајот градоначалникот Николов ја предводеше  колоната  на повеќе од двеста велосипедисти од Радовиш до манастирот св.Георѓи во село Ораовица каде што беше организиран „Мировно еколошки пикник“.