If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ФЕСТИВАЛ НА СТАРОГРАДСКИ ПЕСНИ „САНОЌ СЕДАМ“
14768
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-14768,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ФЕСТИВАЛ НА СТАРОГРАДСКИ ПЕСНИ „САНОЌ СЕДАМ“

Дата

August 20, 2018

Категорија

Вести, Култура

Во саботата беше одржан традиционалниот фестивал на староградски песни „Саноќ Седам“ кој се одржа на Плоштадот Св. Спасо Радовишки, додека претходно во Центарот за култура „Ацо Караманови“ беше отворена изложбата од Меѓународната ликовна колонија „Св. Ѓеорги 2018“.

 

На овие настани присуствуваа голем број на гости и делегација од Бугарија, од градот Тетевен.

 

Овие настани се во склоп на програмата за празнувањето и чествувањето на патронот и заштитник на градот Радовиш, „Св. Спасо Радовишки“