If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ФУДБАЛЕРИТЕ НА ООУ КРСТЕ П. МИСИРКОВ-ШАМПИОНИ ВО ОПШТИНСКАТА УЧИЛИШНА ЛИГА
10284
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-10284,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ФУДБАЛЕРИТЕ НА ООУ КРСТЕ П. МИСИРКОВ-ШАМПИОНИ ВО ОПШТИНСКАТА УЧИЛИШНА ЛИГА

Дата

April 30, 2015

Категорија

Вести, Спорт

Денес во Спортската сала 25 мај и теренот во Гимназијата Коста Сусинов беа одиграни последните две кола од Општинската училишна лига во Футсал 2014/15.

 

Во неизвесен дуел речиси до крајот на натпреварот првото место со 24 бода го освои екипата на ООУ „Крсте Петков Мисирков“ совладувајќи ја екипата на ООУ „Гоце Делчев“ од Конче која со 19 бода го освои второто место. Со исто освоени 19 бода третото место го освои екипата на ООУ „Никола Карев“.

 

Општинската лига која се реализираше по втор пат беше под покровителство на Градоначалникот Сашко Николов и Советот на општина Радовиш.