If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ВО ДОНИРАЊЕ ПРЕХРАМБЕНИ ПАКЕТИ НА СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИТЕ СЕМЕЈСТВА ОД ОПШТИНА РАДОВИШ
9827
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-9827,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ВО ДОНИРАЊЕ ПРЕХРАМБЕНИ ПАКЕТИ НА СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИТЕ СЕМЕЈСТВА ОД ОПШТИНА РАДОВИШ

Дата

January 06, 2015

Категорија

Вести, Тековни Проекти

Подготвувајки се за празникот на љубовта и мирот, денот кога се слави Христовото раѓање, каде што овој голем христијански празник е можност да се собере семејството, да се обноват старите пријателства и луѓето да се потсетат на вистинските вредности.

 

По тој повод Градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов во соработка со невладиниот сектор ЗГ “Развој-Иднина“ и компаниите, организираше хуманитарна акција во делење на 80 прехрамбени пакети на социјално загрозените семејства во општина Радовиш.

 

Со оваа мало внимание укажуваме дека социјалните категории не се заборавени од општеството и искрено се надевам дека нивната материјална состојба ќе се подобри, овие фамилии заслужуваат ваква помош и внимание и се надеваме дека ке помогнеме да и тие го почувствуваат празничниот амбиент – истакна Градоначалникот на општина Радовиш, Сашко Николов, кој воедно им ги честиташе престојните Божиќни празници.

 

Голема благодарност до компаниите кои ја потпомогнаа акцијата:  “Маком Треф Плус“, “Бест фуд“,  “Млекара Ѓоргиеви“, “Кам маркет“, “Пакет маркети“, “Конкорд“, “Фото Са-ра“,  “Јока“, “Кожувчанка“, “ГП Техника“, “ГП Бино“,“ГП Градба-Т“ , “Геом-компани“, “Геодет-Драги“ и “Фунги флора“.