If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ЧЕСТИТКА ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШКО НИКОЛОВ ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ РАМАЗАН БАЈРАМ
8885
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-8885,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ЧЕСТИТКА ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШКО НИКОЛОВ ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ РАМАЗАН БАЈРАМ

Дата

July 27, 2014

Категорија

Вести, Култура

По повод големиот празник Рамазан- Бајрам, градоначалникот Сашко Николов  упати честитка до граѓаните и верниците од исламска вероисповед,

 

Нека племенитата симболика на празнувањето на Рамазан Бајрам, во овие денови ги исполни Вашите домови со  љубов, мир, среќа, радост, меѓусебно уважување и толеранција.

 

Традицијата не научила меѓусебно да се почитуваме и да градиме заеднички соживот во чии основи се вградени универзалните хуманистички пораки кои взаемно си ги упатуваме, особено за време на големите верски празници.

 

Уверен сум дека искрено ќе ги примите нашите честитки за овој голем празник со верба дека и во иднина заеднички  ќе  продолжиме да го унапредуваме соживотот, кој ќе не носи кон поголем просперитет на  Радовиш, се вели во честитката на градоначалникот Сашко Николов.

 

Ramazan Bayraminiz Kutlu olsun!