If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ЧЕСТИТКА ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШКО НИКОЛОВ ПО ПОВОД РАМАЗАН БАЈРАМ
10702
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-10702,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ЧЕСТИТКА ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШКО НИКОЛОВ ПО ПОВОД РАМАЗАН БАЈРАМ

Категорија

Вести

Градоначалникот Сашко Николов, по повод големиот верски празник Рамазан Бајрам, упати честитка до граѓаните од исламска вероисповед.

 

Нека Ви е честит и вековит големиот верски празник Рамазан Бајрам. .

 

Од мое име и од името на Советот на Општина Радовиш на сите граѓани од исламска вероисповед им го честитат најголемиот празник во исламската вера, празникот на мирот и меѓусебното разбирање – Рамазан Бајрам. Нека овој празник Ви донесе многу среќа, љубов и добрите дела во Вашите семејства, кон Вашите соседи, пријатели и сограѓани.

 

 

 

Со почит,

Градоначалник на Општина Радовиш

Сашко Николов