If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ЧЛЕНОВИТЕ ОД БОДИБИЛДИНГ КЛУБОТ “МУСКУЛНА УМЕТНОСТ“ НА ПРИЕМ КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШКО НИКОЛОВ
9151
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-9151,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ЧЛЕНОВИТЕ ОД БОДИБИЛДИНГ КЛУБОТ “МУСКУЛНА УМЕТНОСТ“ НА ПРИЕМ КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШКО НИКОЛОВ

Дата

September 23, 2014

Категорија

Вести, Спорт

Градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов денес оствари средба со членовите од Бодибилдинг и фитнес клубот “Мускулна уметност” од Радовиш, кои учествуваа на државното првенство минатиот викенд во Неготино.

 

На оваа државно првенство кое беше во организација на Бодибилдинг и фитнес федерацијата на Македонија учествуваа 50 натпреварувачи во 4 категории, а исто така имаше и категории за жени.

 

Членовите на нашиот Бодибилдинг и фитнес клуб “Мускулна уметност” од Радовиш постигнаа извореден успех во отценувањето: Во “Лесна категорија” 2-ро место освои Иле Марков, во категоријата “Атлета на Македонија” Роберт Гонев исто така го освои 2-то место, а во категоријата “Ветерани” Крсте Тарабунов беше шампион и го освои 1-то место.

 

Градначалникот Сашко Николов им ги честиташе освоените признанија и им посака што повеќе успеси во наредните претставувања на државно и меѓународно ниво, искажувајки им поддршка за успешно работење и функционирање на овој наш Бодибилдинг и фитнес клуб.