If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | „САНОЌ СЕДАМ“ – ФЕСТИВАЛ НА СТАРОГРАДСКИ ПЕСНИ
11898
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-11898,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

„САНОЌ СЕДАМ“ – ФЕСТИВАЛ НА СТАРОГРАДСКИ ПЕСНИ

Дата

August 22, 2016

Категорија

Вести, Култура

На плоштадот Св. Спасо Радовишки вечерва се одржа традиционалниот фестивал на староградски серенадни песни „Саноќ Седам“ на кој  настапија голем број на ансамбли .

 

И покрај неповолните временски услови, радовишани имаа можност да слушнат прекрасни серенадни песни со прекрасната изведба на ансамблите кои беа гости на нашиот ансамбл „Распеани радовишани“.

 

Овој традиционален фестивал кој се одржува секоја година е во во склоп на програмата на празникот Св. „Спасо Радовишки“.