If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Спорт
46
archive,paged,tax-portfolio_category,term-sport,term-46,paged-2,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

ОДРЖАН ТРАДИЦИОНАЛНИОТ ТУРНИР ВО БАСКЕТ „STREETBALL 3×3 2019“

  |     |   No comment

Изминатите две недели под покровителство на ЕЛС општина Радовиш а во организација на Здружението „БАСКЕТ СПОРТ“, граѓаните на општина Радовиш на игралиштето во склоп на ООУ „Никола Карев“, имаа можност да уживаат во уметноста на уличниот баскет.   На традиционалниот турнир во баскет попознат како „STREETBALL 3X3...

Прочитај повеќе

ДОДЕЛЕН ПЕХАРОТ НА ШАМПИОНОТ ВО ОПШТИНСКАТА ФУДБАЛСКА ЛИГА

  |     |   No comment

На 25 Мај – Сабота, на градскиот стадион во Радовиш, Градоначалникот на општина Радовиш Герасим Конзулов го додели пехарот на Фудбалскиот клуб „Раклиш 2015“ кој ја освои шампионската титула во општинската фудбалска лига, сезона 2018/2019....

Прочитај повеќе

ПИОНЕРИТЕ НА ФК ПЛАЧКОВИЦА УЧЕСТВУВАА НА ТУРНИР ВО БУГАРИЈА

  |     |   No comment

Во периодот од 23 до 25 Мај, во збратимената општина Тетевен во Република Бугарија, нa пoкaнa oд Грaдoнaчaлничкaтa Д-р Мaдленa Бoјaџиевa, екипa нa Фудбалскиот клуб „Плачковица“  сoстaвенa oд дечињa родени 2008 и 2009 гoдинa учестуваше на Меѓунaрoден турнир вo фудбaл зa деца.    Нa турнирoт покрај...

Прочитај повеќе

СРЕДБА СО ПРЕТСТАВНИЦИ ОД СПОРТСКИТЕ КЛУБОВИ

  |     |   No comment

Денес во просториите на општина Радовиш на иницијатива на претседателите и претставници на дел од спортските клубови во општина Радовиш, се одржа средба со Градоначалникот на општина Радовиш Герасим Конзулов на која беше изразен револтот кон дел од Советниците во Советот на општина Радовиш поради...

Прочитај повеќе

ППК РАДОВИШ ВЛЕГУВА ВО СУПЕР ЛИГА

  |     |   No comment

Историски успех на нашите пингпонгари по победата над Пелистер и Дебар Маало   Со победата над ППК „Пелистер“ и ППК „Дебар Маало“ во 12-то И 13-то коло на Првата Лига на Македонија нашите пингпонгари го заверија пласманот во Супер Лигата и најдобрите осум клуба во државата.   Во првиот...

Прочитај повеќе

ЗИМСКИ ФУДБАЛСКИ РАДОСТИ

  |     |   No comment

Фудбалската федерација на Македонија во соработка со Федерацијата на Училишен спорт на Македонија стартуваше со новиот проект наречен „Winter football joys - Зимски Фудбалски Радости“ во кој се вклучени 80 основни училишта од Република Македонија, а во кои ќе учествуваат повеќе од 2800 деца на...

Прочитај повеќе

JАВЕН КОНКУРС ЗА РАСПРЕДЕЛБА НА СРЕДСТВА ОД БУЏЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ НА СПОРТСКИ КЛУБОВИ, ЗДРУЖЕНИЈА И СОЈУЗИ ОД ОПШТИНА РАДОВИШ ЗА 2019 ГОД.

  |     |   No comment

Врз основа на член 22 став 1 од Законот за локална самоуправа (Сл.весник на Р.М. бр. 05/02), член 15 став 1 од Статутот на општина Радовиш (Службен гласник на општина Радовиш бр. 05/02) а согласно донесената годишна Програма за јавните потреби на спортот во општина...

Прочитај повеќе

ЈАВЕН ОГЛАС ЗА ПРЕДЛАГАЊЕ НА КАНДИДАТИ ЗА ИЗБОР НА СПОРТИСТ, СПОРТСКА ЕКИПА И ТРЕНЕР ЗА 2018 ГОД. КАКО И ЗА СПОРТСКИ РАБОТНИК ЗА ПОВЕЌЕГОДИШНА РАБОТА

  |     |   No comment

Врз основа на член 34 од Статутот на општина Радовиш (Сл.гласник на општина Радовиш бр. 05/02), како и врз основа Правилникот за критериуми за избор на најуспешни спортисти, спортски екипи и спортски работници бр.08-348/1 од 11.02.2015 год., Комисијата за култура, образование и спорт при Советот...

Прочитај повеќе

ЗАВРШИ ТУРНИРОТ ВО МАЛ ФУДБАЛ „РАДОВИШ 2018“

  |     |   No comment

Под покровителство на општина Радовиш, а во организација на ФК „Бунарџик“ во изминатите две недели се одржа Турнирот во мал фудбал „Радовиш 2018“. На овој турнир кој се играше во спортскиот комплекс при СОУ „Коста Сусинов“учествуваа 11 екипи, а вчера беа одиграни финалните натпревари.   Во финалето победник...

Прочитај повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОНЗУЛОВ ВО ОБИКОЛКА И ПОСЕТА НА ГРАДСКИОТ СТАДИОН

  |     |   No comment

ГРАДЕЖНИ РАБОТИ НА ГРАДСКИОТ СТАДИОН ВО РАДОВИШ   Градоначалникот на општина Радовиш Герасим Конузлов денес беше во обиколка и посета на Градскиот стадион во Радовиш каде што се одвиваат градежни работи околу оградување и реконструкција на соблекувалните на стадионот.   Средствата обезбедени за овие градежни работи се во вредност...

Прочитај повеќе