If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Спорт
46
archive,paged,tax-portfolio_category,term-sport,term-46,paged-7,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

РК РАДОВИШ СО ГОЛЕМИ АМБИЦИИ ЗА НАРЕДНАТА НАТПРЕВАРУВАЧКА СЕЗОНА

  |     |   No comment

Ракометниот клуб Радовиш после успешно завршената сезона започнува со подготовките околу наредната натпреварувачка сезона, денес започнаа потпишувањата на договорите со играчите кои ќе го сочинуваат костурот на екипата за наредната сезона, во наредниот период ќе престојат базичните и висинските подготовки со што се очекува екипата...

Прочитај повеќе

ТРИАТЛОН НАТПРЕВАР – “ДОЈРАН 2014”

  |     |   No comment

Успешен старт на Триатлон сезоната за 2014, во неделата на 22 јуни во Дојран во организација на Триатлон федерацијата на Македонија, се одржа првиот Триатлон натпревар во повеќе категории, на натпреварот учествуваа и натпреварувачи од Словенија и САД.   На истиот натпревар учество зедоа триатлонците од Триатлон...

Прочитај повеќе

ПАРАДНО ДЕФИЛЕ ВО РАДОВИШ ПО ПОВОД НЕДЕЛАТА ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА МОТОЦИКЛИСТИТЕ ВО СООБРАЌАЈОТ

  |     |   No comment

Денес со парадно дефиле низ улиците во Радовиш се одбележа неделата за безбедност на мотоциклистите во сообрќајот.   Целта на оваа акција чие мото е „Безбедно на мотор“ е подобрување на условите и можностите за рамноправно учество на мотоциклистите во сообраќајот, подобрување на нивната безбедност во сообраќајот...

Прочитај повеќе

НЕДЕЛА ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА МОТОЦИКЛИСТИТЕ ВО СООБРАЌАЈОТ

  |     |   No comment

И З В Е С Т У В А Њ Е Се известуваат граѓаните на Општина Радовиш дека од 16 до 26 јуни 2014 се одбележува неделата за безбедност на мотоциклистите во сообрќајот. За таа цел Општинскиот Совет за безбедност на сообраќајот на патиштата на Општина Радовиш...

Прочитај повеќе

ЗАВРШИ ТУРНИРОТ ВО КОШАРКА “БАСКЕТ 3х3”

  |     |   No comment

Во СРЦ 25 мај во Радовиш вчера се одиграа финалните натпревари од овогодишниот турнир во кошарка “БАСКЕТ 3х3”   ФИНАЛЕ - Резултати Категорија Девојки: EVERLASTING - DEVILS 15:09 Категорија Основно: КК РАДОВИШ - ДОЛЧЕ ВИТА 15:12 Категорија Гимназија: ЛУКАС ТРЕЈД - ДРАГОШ 30:32 Категорија Сениори: ЛУКАС ТРЕЈД - ДИ ТРАНС 2:0...

Прочитај повеќе

ЗАВРШИ ПРВАТА СЕЗОНА 2013/14 ОД ВОЗОБНОВЕНАТА ОПШТИНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА

  |     |   No comment

Вчера на градскиот стадион во Радовиш со два ревијални натпревари и прогласување на шампионите во оваа натпреварувачка сезона 2013/14 заврши Општинската фудбалска лига.   Оваа општинска фудбалска лига после 15 години беше возобновена со подршка од страна на општина Радовиш и Градоначалникот г-дин. Сашко Николов.   Во сезоната 2013/14...

Прочитај повеќе