If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Вести
34
archive,paged,tax-portfolio_category,term-vesti,term-34,paged-104,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШКО НИКОЛОВ НА СРЕДБА СО ГРАЃАНИТЕ ОД ИЊЕВО

  |     |   No comment

Градоначалникот Сашко Николов вчера во просториите на ОУ Орце Николов реализираше средба со граѓаните од Ињево. На оваа средба беше разговарано за многу теми и проблеми кои ги имат граѓаните од оваа место.   Градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов на оваа средба ги запозна граѓаните со...

Прочитај повеќе

ЧЕСТИТКА ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШКО НИКОЛОВ ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ РАМАЗАН БАЈРАМ

  |     |   No comment

По повод големиот празник Рамазан- Бајрам, градоначалникот Сашко Николов  упати честитка до граѓаните и верниците од исламска вероисповед,   Нека племенитата симболика на празнувањето на Рамазан Бајрам, во овие денови ги исполни Вашите домови со  љубов, мир, среќа, радост, меѓусебно уважување и толеранција.   Традицијата не научила меѓусебно да...

Прочитај повеќе

РАДОВИШ СЕ ВРАЌА ВО НОРМАЛНОТО ФУНКЦИОНИРАЊЕ

  |     |   No comment

Радовиш се враќа во нормалата - денес активно се работеше низ целиот град, се расчистуваше по периферните улици и главните сообраќајници, Градоначалникот Сашко Николов преку целиот ден ја следеше работата на ангажираните лица и механизација кои го отстрануваа наност од земја, песок и чакал од...

Прочитај повеќе

ИТНА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Денес се одржа 23-та итна седница на Советот на општина Радовиш на која се донесе предлог Одлука за утврдување потреба од проценка на штета од елементарната-атмосферска непогода која се случи во општина Радовиш....

Прочитај повеќе

СИЛНО НЕВРЕМЕ ГО ЗАФАТИ РАДОВИШ

  |     |   No comment

Радовишани во утринските часови беа сведоци на силното невреме кој го зафати градот Радовиш и околните места, проследено со обилни врнежи од дожд и силни грмотевици кои започнаа околу два часот по полноќ па се до девет часот утринава.   Во обиколката низ грдот бевме сведоци на...

Прочитај повеќе

РЕКОНСТРУКЦИЈА, САНИРАЊЕ И ПРОБИВАЊЕ НА ЛОКАЛНИ И ПОЛСКИ ПАТИШТА

  |     |   No comment

Во општина Радовиш во тек се активности околу реконструкција на голем број локални патишта, а исто така се работи на пробивање и санација на повеќе полски патишта. Се санираше патот по Радовишка река, а исто така се тампонираше патот на ул. А. Македонски (техналк).   Во следната...

Прочитај повеќе

РАДОВИШ ДОМАЌИН НА НАЈМАСОВНАТА СРЕДБА НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА

  |     |   No comment

Денес во комплексот Св. Ѓеорги во Ораовица се одржа најмасовната средба на пензионерите досега организирана во Македонија. Со преку 100 автобуси, многу мини автобуси и комбиња пензионерите од сите Здруженија од Македонија уште во утринските часови пристигнуваа во прекрасниот комплекс на манастирот Св. Ѓеорги, а...

Прочитај повеќе

ПРЕВЕНТИВНИ ПРЕГЛЕДИ ОД ПРОЕКТОТ “ТОПЛОТЕН БРАН“

  |     |   No comment

Во рамките на програмата на Министерството за Здравство на Република Македонија е и проектот “Топлотен бран”, со кој преку истурени пунктa во градoвите се спроведува акцијата која нуди здравствена заштита во попладневните часови од 18 - 21 часот., а дел од акцијата се состои во...

Прочитај повеќе

ВЕЧЕР НА МЛАДИ ПОЕТСКИ И МУЗИЧКИ ТАЛЕНТИ

  |     |   No comment

Во Центарот за Култура “Ацо Караманов” во Радовиш, а во склоп на програмата од овогодишното “Радовишко културно лето 2014” вчера се одржа “Вечер на млади поетски и музички таленти”.   Настап на оваа музичко-поетска вечер имаа преку 25 млади поети и музичари кои со своите изведби успеаа...

Прочитај повеќе

ПРИСТАП НА МИКРОПРЕТПРИЈАТИЈАТА ДО ЈАВНИТЕ НАБАВКИ

  |     |   No comment

Во салата на Советот на општина Радовиш вчера се одржа предвање на тема Пристап на микропрепријатијата до јавните набавки.   Целта на овој проект е да го олесни пристапот на малите и на микропрепријатијата до пазарот на јавни набавки, придонесувајки за нивен одржлив развој и подобро искористување...

Прочитај повеќе