If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Вести
34
archive,paged,tax-portfolio_category,term-vesti,term-34,paged-106,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

ПАРАДНО ДЕФИЛЕ ВО РАДОВИШ ПО ПОВОД НЕДЕЛАТА ЗА БЕЗБЕДНОСТ НА МОТОЦИКЛИСТИТЕ ВО СООБРАЌАЈОТ

  |     |   No comment

Денес со парадно дефиле низ улиците во Радовиш се одбележа неделата за безбедност на мотоциклистите во сообрќајот.   Целта на оваа акција чие мото е „Безбедно на мотор“ е подобрување на условите и можностите за рамноправно учество на мотоциклистите во сообраќајот, подобрување на нивната безбедност во сообраќајот...

Прочитај повеќе

ЗАВРШИ ТУРНИРОТ ВО КОШАРКА “БАСКЕТ 3х3”

  |     |   No comment

Во СРЦ 25 мај во Радовиш вчера се одиграа финалните натпревари од овогодишниот турнир во кошарка “БАСКЕТ 3х3”   ФИНАЛЕ - Резултати Категорија Девојки: EVERLASTING - DEVILS 15:09 Категорија Основно: КК РАДОВИШ - ДОЛЧЕ ВИТА 15:12 Категорија Гимназија: ЛУКАС ТРЕЈД - ДРАГОШ 30:32 Категорија Сениори: ЛУКАС ТРЕЈД - ДИ ТРАНС 2:0...

Прочитај повеќе

ЈАВЕН ПОВИК ЗА ПРИБИРАЊЕ НА ПРЕДЛОГ ПРОЕКТИ

  |     |   No comment

ЈАВЕН ПОВИК   За прибирање на предлог проекти од јавен интерес за подобрување на квалитетот на живот на граѓаните од областа на локален економски развој, заштита на животната средина, енергетската ефикасност и обновливите извори на енергија, социјална кохезија, образование и култура од здруженија на граѓани и фондации...

Прочитај повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГО ПОСЕТИЈА СВОИТЕ ПОРАНЕШНИТЕ УЧЕНИЦИ

  |     |   No comment

Денес кај Градоначалникот Сашко Николов беа во посета неговите поранешни ученици од ООУ “Кирил и Методиј” од Ораовица. Учениците и Градоначалникот -својот поранешен наставник поразговараа околу звршувањето на учебната година и успехот кои го постигнале, а исто така и за понатамошните планови после завршувањето на...

Прочитај повеќе

ПОЖАРНИКАРИТЕ ОД ППЕ РАДОВИШ НАЈДОБРИ НА НАТПРЕВАРОТ ЗА СПАСУВАЊЕ ЖРТВИ ОД СООБРАЌАЈНИ НЕСРЕЌИ

  |     |   No comment

[vc_row][vc_column][vc_column_text]За прв пат во Република Македонија се одржа натпревар за спасување жртви од сообраќањи несреќи. На натпреварот учествуваа 8 (осум) екипи од пожарникари-спасители од сите 8 плански региони во Македонија.   Југоисточниот регион учествуваше со екипа на пожарникари од ППЕ Радовиш, а заедно со пожарникари од Струмица го...

Прочитај повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПУСТЕЦ – ЕДМОНД ТЕМЕЛКО ВО ПОСЕТА НА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Радовиш го посети градоначалникот на македонската општина Пустец во Албанија Едмонд Темелко, каде што оствари средба со Градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов.   На оваа средба двајцата градоначалници ја искажаа можноста за поголема соработка меѓу двете општини, а градоначалникот Едмонд Темелко изрази желба дека во наредниот...

Прочитај повеќе

РЕВИЈАЛНА КИНОЛОШКА ИЗЛОЖБА – РАДОВИШ 2014

  |     |   No comment

И оваа година Кинолошкото друштво Фамилијарис од Радовиш успешно ја организираше Ревијалната изложба на кучиња “Радовиш 2014”, каде што се продолжи со традицијата на доделување на вредни награди за трите најдобри кучиња на изложбата, а исто така беа и наградени кучињата учесници од сите...

Прочитај повеќе