If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Вести
34
archive,paged,tax-portfolio_category,term-vesti,term-34,paged-27,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

ОЖ ДЕНИЦА НАГРАДЕНИ НА КУЛИНАРСКИОТ ФЕСТИВАЛ ВО С. БАНИЦА – БУГАРИЈА

  |     |   No comment

Здруженито на жени - Деница ја освои наградата „Слатки искушенија“ на Првиот кулинарски фестивал на Огледанта баница, селскиот труд и вкусниот воден лук кој се одржува во село Баница, Р. Бугарија.   На фестивалот кој се одржа по мотото: „Споделуваме вкусови-го споделуваме духот на пријателството“ Деница се...

Прочитај повеќе

ЈАВЕН ПОВИК За пријавување и учество на заинтересирани субјекти на манифестацијата “СAМУН ем ТАТЛИЈА 2019“

  |     |   No comment

ЈАВЕН ПОВИК За пријавување и учество на заинтересирани субјекти на манифестацијата “СAМУН ем ТАТЛИЈА 2019“   ЈАВЕН ПОВИК...

Прочитај повеќе

КОНЗУЛОВ: ЗАВРШЕНИ 5 ЗНАЧАЈНИ ИНФРАСТРУКТУРНИ ПРОЕКТИ

  |     |   No comment

Во последните четири месеци во општината се рализирани пет значајни проекти за подобрување на патната и комунална инфраструктура. Станува збор за изградба и реконструкција на локални патишта, улици, тротоари и атмосферска канализација со кои се решаваат низа инфраструктурни проблеми и подобрува квалитетот на животот во...

Прочитај повеќе

ОДРЖАНА XXXII СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Советот на општина Радовиш денес ја одржа својата редовна 32-ра седница, со која претседаваше Претседателот на Советот Коле Чаракчиев. На оваа седница беше работено со дневен ред од 33 точки и 7 точки како дополнување на дневниот ред.     РЕШЕНИЕ...

Прочитај повеќе

ЈАВЕН ПОВИК ДО ЕВИДЕНТИРАНИ НЕВРАБОТЕНИ ЛИЦА ЗА ВКЛУЧУВАЊЕ ВО ПРОГРАМАТА ОПШТИНСКО – КОРИСНА РАБОТА

  |     |   No comment

Врз основа на Договорот за соработка помеѓу Агенцијата за вработување на РСМ (АВРСМ), Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП)  и општина Радовиш, Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2019 година усвоен од Владата на...

Прочитај повеќе

ЗАВРШНА ПРОГРАМА ОД МАНИФЕСТАЦИЈАТА „СВ.СПАСО РАДОВИШКИ“

  |     |   No comment

Во текот на вчерашниот ден во организација на Центарот за култура „Ацо Караманов“ беа одржани два прекрасни настани   Најпрво во 19:30 час. во соработка со Друштвото на ликовни уметници „РАДА ДЛУР“ беше отворена ликовната изложба од меѓународната ликовна колонија „Св.Георгија 2019“ на која беа изложени прекрасни...

Прочитај повеќе

ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ОПШТИНА ТЕТЕВЕН НА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „СВ.СПАСО РАДОВИШКИ“

  |     |   No comment

Делегација од збратимената општина Тетевен од Република Бугарија, составена од Претседателката на Советот Г-ѓа Марија Стојчева, Градоначалникот на населеното место Голем Извор, Г-дин Илијан Маринов, Секретарот на општината Цветелина Стојанова, Директорот на општинската администација Валентина Николаева и Г-дин Младен Милев од Туристичкиот информациски центар, присуствуваше...

Прочитај повеќе

РАДОВИШ ПРАЗНУВА И ГО ЧЕСТВУВА СВ.СПАСО РАДОВИШКИ

  |     |   No comment

Со одржување на вечерната богослужба во Храм „Св.Троица“ со која чиноначалствуваа Неговото правосвештенство Митрополитот Брегалнички Г-дин Иларион, Викарскиот епископ Г-дин Јаков Стобиски и свештеници од Брегалничката епархија, продолжи чествувањето на патронот и заштитник на градот - Св.Спасо Радовишки.   Веднаш потоа со иконата на Светиот великомаченик Спасо...

Прочитај повеќе