If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Вести
34
archive,paged,tax-portfolio_category,term-vesti,term-34,paged-37,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

СРЕДБА СО ПРЕТСТАВНИЦИ ОД СПОРТСКИТЕ КЛУБОВИ

  |     |   No comment

Денес во просториите на општина Радовиш на иницијатива на претседателите и претставници на дел од спортските клубови во општина Радовиш, се одржа средба со Градоначалникот на општина Радовиш Герасим Конзулов на која беше изразен револтот кон дел од Советниците во Советот на општина Радовиш поради...

Прочитај повеќе

СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТА ПО ПОВОД ПРЕКИНУВАЊЕТО НА XXV СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Дваесет и петтата седница на Советот на општина Радовиш беше прекината вчера, откако советниците на ВМРО-ДПМНЕ, еден советник од редовите на СДСМ и двајца независни советници ја напуштија по завршувањето на советничките прашања без да биде донесена ниту една точка од дневниот ред.   Вчерашната седница беше...

Прочитај повеќе

ОДЛУКА ЗА УТВРДУВАЊЕ МЕСТА ЗА ИСТАКНУВАЊЕ ПЛАКАТИ БЕЗ НАДОМЕСТ

  |     |   No comment

  ОДЛУКА ЗА УТВРДУВАЊЕ МЕСТА ЗА ИСТАКНУВАЊЕ ПЛАКАТИ БЕЗ НАДОМЕСТОК   Се утврдуват места за истакнување изборни плакати без надоместок за секој организатор на изборна кампања кој ќе учествува на претстојните Претседателски избори 2019 год.   Локалната самоуправа Радовиш ѓи утврдува следните места за истакнување на плакати без надоместок за...

Прочитај повеќе

МАНИФЕСТАЦИЈА „ЗДРАВО ЖИВО БАБА МАРТА“

  |     |   No comment

  Продолжуваме со програмата од одбележувањето на јубилејот „1000 години Радовиш“. Следува манифестацијата „Здраво живо Баба Марта“ во организација на Општинската народна библиотека „Браќа Миладиновци“ која ќе се одржи на ден 01.03.2019 год. (Петок), со почеток во 12 часот во просториите на библиотеката.   Манифестацијата ќе започне со...

Прочитај повеќе

РЕШЕНИЕ ЗА СВИКУВАЊЕ НА XXV СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Врз основа на член 39 од Законот за локална самоуправа, член 19 став 2 од Статутот на општина Радовиш и член 51  од Деловникот за работа на Советот на општина Радовиш, се донесе Решение за свикување на XXV седница на Советот на општина Радовиш.   Седницата ќе...

Прочитај повеќе

ППК РАДОВИШ ВЛЕГУВА ВО СУПЕР ЛИГА

  |     |   No comment

Историски успех на нашите пингпонгари по победата над Пелистер и Дебар Маало   Со победата над ППК „Пелистер“ и ППК „Дебар Маало“ во 12-то И 13-то коло на Првата Лига на Македонија нашите пингпонгари го заверија пласманот во Супер Лигата и најдобрите осум клуба во државата.   Во првиот...

Прочитај повеќе

ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА И АНКЕТА ПО ПРЕДЛОГ ПЛАН ЗА УПВНМ ЗА ЛЕСНА ИНДУСТРИЈА ЗА ЛОКАЛИТЕТ „ДОЛНА РУДИНА“, КО ИЊЕВО

  |     |   No comment

  С О О П Ш Т Е Н И Е За организирање на Јавна презентација и Јавна анкета по Предлог план за УПВНМ за лесна индустрија за локалитет „Долна Рудина“, КО Ињево-вон град, Општина Радовиш     Јавна презентација и јавна анкета се организира по Предлог план за  УПВНМ за лесна...

Прочитај повеќе

ДОКОМПЛЕТИРАНА ОПРЕМАТА НА ТППЕ РАДОВИШ

  |     |   No comment

  Во рамките на вториот дел од набавката на опрема, за потребите на ТППЕ Радовиш, Градоначалникот Герасим Конзулов изврши примопредавање на високозаштитни комплет-одела, заштитни чизми, гумени чизми и друго, неопходни при интервенирање на ТППЕ Радовиш. Опремата е изработена според пропишаните прописи и стандарди на ЕУ. ...

Прочитај повеќе

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈАТА „НАЗДРАВЈЕ 1000 ГОДИНИ РАДОВИШ“

  |     |   No comment

Во средата, во Центарот за култура „Ацо Караманов“ со одржа манифестацијата „НАЗДРАВЈЕ 1000 ГОДИНИ РАДОВИШ“ со која и официјално започна програмата од јубилејот - 1000 години од првото пишано спомнување на Радовиш како рано средновековно гратче, во грамотата на Византискиот император Василиј Втори.   Во склоп на...

Прочитај повеќе

ОДБЕЛЕЖУВАМЕ „1000 ГОДИНИ РАДОВИШ“

  |     |   No comment

2019 година, општина Радовиш одбележува значаен јубилеј од своето минато - 1000 години од првото пишано спомнување на Радовиш како рано средновековно гратче, во грамотата на византискиот император Василиј Втори.   За таа цел, во соработка со општинските, културни и образовни установи, како и со здруженијата на...

Прочитај повеќе