If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Вести
34
archive,paged,tax-portfolio_category,term-vesti,term-34,paged-67,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

ЈАВЕН ОГЛАС

  |     |   No comment

Врз основа на Договорот за соработка помеѓу Агенцијата за вработување на РМ (АВРМ), Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и општина Радовиш , Оперативниот план за активни програми и мерки за вработување и услуги на пазарот на трудот за 2017 година усвоен од Владата...

Прочитај повеќе

ПРИЕМ НА ПЕНЗИОНЕРИТЕ СПОРТИСТИ И ФОЛКЛОРИСТИ

  |     |   No comment

Денеска прием на најдобрите спортисти, фолклористи и инструменталисти од натпревари на Републичко ниво од Меѓуопштинското здружение на пензионери од општина Радовиш. Градоначалникот на општината Сашко Николов воведе една добра традиција посебно интересна за нас граѓаните од третата доба, ги пофали пензионерите иако се во поодминати...

Прочитај повеќе

ЧИСТЕЊЕ НА ДИВАТА ДЕПОНИЈА КОН ПЛАНИНАТА ПЛАЧКОВИЦА

  |     |   No comment

Активно се работи на расчистување на дивата депонија која се наоѓа покрај асфалтниот пат кој води кон планината Плачковица.   Се замолуваат граѓаните да не го одложуваат сметот на места кои не се дозволени за собирање на смет. Доколку имате било каков градежен отпад или смет обратете...

Прочитај повеќе

СВЕЖО ЦВЕЌЕ ПО ПОВОД ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА

  |     |   No comment

Положено свежо цвеќе на споменикот на Денот на независноста на Република Македонија 8-ми Септември Градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов положи свежо цвеќе пред споменикот на спомен обележјето пред Општина Радовиш.   Празникот ја означува сувереноста, независноста и самостојноста на Македонија и македонскиот народ. Градоначалникот Николов истакна...

Прочитај повеќе

ПРИЕМ НА БОРАЧИТЕ НА БК БУЧИМ РАДОВИШ

  |     |   No comment

Градоначалникот Сашко Николов оствари средба со борачите на БК Бучим од Радовиш и нивните тренери кои што учествуваа на изминатите натпревари и турнири во Турција и Бугарија, а донесоа големи успеси во нивните категории. Градоначалникот Николов им ги честиташе успесите на нашите млади борачи од БК...

Прочитај повеќе

ДОНАЦИЈА ЗА ЈЗУ „ЗДРАВЕН ДОМ“ РАДОВИШ

  |     |   No comment

Од страна на семејство Велкови од село Калуѓерица долгогодишни иселеници во Швајцарија на ЈЗУ„Здравен Дом“ Радовиш беше доделена донација 480 комплети медицински одела за медицинскиот персонал во радовишката болница. Во ова прилика градоначалникот на општината Сашко Николов им се заблагодари за соработката и помошта, овие донации...

Прочитај повеќе

ОДРЖАНА 66 СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Во салата на Советот на општина Радовиш денес беше одржана 66-та седница на Советот на општина Радовиш. На оваа седница се работеше со претходен донесен дневен ред, a исто така советниците ги разгледаа и усвоија одлуките и извештаите донесени од Комисиите при Советот на општина...

Прочитај повеќе

УЧЕНИЦИТЕ ОД ООУ „КРСТЕ П. МИСИРКОВ“ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНАТА

  |     |   No comment

Во посета на општина Радовиш денес беа учениците од 4-то одделение од Основното училиште „Крсте П. Мисирков“.   Овие дечиња заедно со своите наставници беа примени од страна на Градоначалникот Сашко Николов, а со нивните директни разговори и прашања до градоначалникот Николов одблизу се запознаа со институцијата...

Прочитај повеќе

ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО ВО БОРЕЊЕ ЗА ОСНОВНИТЕ УЧИЛИШТА

  |     |   No comment

Вчера, 30.03.2017 год. (Четврток) во организација на Општинскиот сојуз на училишен спорт од Радовиш и Федерацијата на училишен спорт на Република Македонија а со поддршка на Градоначалникот на општина Радовиш, во СРЦ 25 Мај беше одржано Државното првенство во борење за Основните општински училишта.   На државното...

Прочитај повеќе