If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Вести
34
archive,paged,tax-portfolio_category,term-vesti,term-34,paged-70,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА И АНКЕТА ПО ПРЕДЛОГ АУП за Г.П. бр. 128 КО РАДОВИШ

  |     |   No comment

ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА и ЈАВНА АНКЕТА по Предлог АУП за Г.П. бр. 128 КО Радовиш, Општина Радовиш.   СЕ  ИЗВЕСТУВААТ граѓаните и правните лица од просторот опфатен со   Предлог  АУП за Г.П. бр. 128 КО Радовиш, Општина Радовиш, дека Градоначалникот на Општина Радовиш ја донесе Одлука за организирање на: ЈАВНА ...

Прочитај повеќе

ПОПЛОЧУВАЊЕ СО БЕКАТОН НА 2785 м2 НА ПОВЕЌЕ ЛОКАЦИИ ВО ОПШТИНАТА

  |     |   No comment

Деновиве во финална фаза влегуваат градежните работи со кои ќе бидат поплочени со бекатон вкупно 2785м2. Се поплочуваат површини во населено место Злеово, во село Коџалија и во градот на улицата „Илија Алексов“. Вкупната вредност на инвестицијата е 3.385.689 денари од Буџетот на општина Радовиш.   Изведувач...

Прочитај повеќе

ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА И АНКЕТА ПО ПРЕДЛОГ ПЛАН НА ДУП ОД УБ.3

  |     |   No comment

ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА И АНКЕТА ПО ПРЕДЛОГ ПЛАН НА ДУП ОД УБ.3   СЕ  ИЗВЕСТУВААТ граѓаните и правните лица од просторот опфатен со   Предлог план за измена и дополнување на Детален урбанистички план за дел од У.Б.3  со намена индустрија во Радовиш, Општина Радовиш, дека Градоначалникот на Општина...

Прочитај повеќе

ЈАВЕН ПОВИК ЗА РАСПРЕДЕЛБА НА СРЕДСТВА НА СПОРТСКИ КЛУБОВИ ЗА 2017 ГОДИНА

  |     |   No comment

Ј А В Е Н  П О В И К за распределба на средства од буџетот на општина Радовиш на спортските клубови од Општина Радовиш за 2017 година. Период на доставување на документите по објавениот Оглас од 14.02.2017 год. до 22.02.2017 год.    ЈАВЕН ПОВИК (превземи)...

Прочитај повеќе

„ГОЦЕ ФЕСТ 2017“ ВО РАДОВИШ

  |     |   No comment

На 09.02.2017 год во 19.00 часот во салата на Центарот за култура „Ацо Караманов“ Радовиш ќе се одржи традиционалниот фестивал на нови родољубиви и патриотски македонски песни – „ГОЦЕ ФЕСТ 2017“. Во чест на Денот на раѓањето на нашиот идеолог и револуционер Гоце Делчев.   Во таа чест...

Прочитај повеќе

РАДОВИШ СО ЕВРОПСКИ СЕРТИФИКАТ ЗА РЕАЛИЗИРАНИ УСПЕШНИ ПРОЕКТИ

  |     |   No comment

Во текот на вчерашната посета на општина Радовиш шефот на делегацијата на ЕУ во Македонија Самуел Жбогар заедно со австрискиот амбасадор Ренате Коблер остварија средба со градоначалникот на општината Сашко Николов. На средбата амбасадорите беа запознаени со проектите кои во нашата општина се реализираат од европските...

Прочитај повеќе

ОДРЖАНА МАНИФЕСТАЦИЈА „СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА 2016“

  |     |   No comment

Во петокот беше одржана манифестацијата „Спортист на годината 2016“. На покана на Градоначалникот на општина Радовиш, на манифестацијата присуствуваа голем број спортисти, тренери, спортски работници и претставници од спортските клубови, како и голем број менаџери од бизнис секторот во општина Радовиш.   На почетокот беа презентирани сите достигнувања...

Прочитај повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШКО НИКОЛОВ ДЕНЕС ОСТВАРИ СРЕДБА СО ЛИЦАТА КОИ ГО ФАТИЈА КРСТОТ НА ВОДИЦИ

  |     |   No comment

Денеска градоначалникот Сашко Николов оствари средба со лицата кои го фатија крстот на празникот Богојавление-Водици. Ѓорги Божинив кој го фати крстот во Радовиш, Павле Коцев од Раклиш, Васе Василев од Ораовица, Тиме Димов од Подареш, Мите Маринков од Јаргулица, Роберт Јанев од Покрајчево, Денис Ѓоргиев...

Прочитај повеќе

БОГОЈАВЛЕНИЕ – ВОДИЦИ 2017

  |     |   No comment

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици 2017 во Радовиш започна со света божествена литургија во двата храма Св.„Пророк Илија“ и Св. „Троица“, од каде што после литургијата верниците во „Литија“ се упатија кон базенот Шампион.   Овде на базенот Шампион се изврши големиот водосвет, по кој ќе...

Прочитај повеќе