If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Вести
34
archive,paged,tax-portfolio_category,term-vesti,term-34,paged-71,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

ЈАВНА КОНСУЛТАЦИЈА ЗА ПРОЕКТОТ ИЗГРАДБА НА ПАТОТ РАДОВИШ-ШТИП

  |     |   No comment

Вчера во општинските простории беше одржана јавна консултација за проектот „Изградба и реконструкција на државен пат А4, Штип-Радовиш“   Одговорни службеници од Јавното претпријатие за државни патишта денеска беа присутни во просториите на општина Радовиш и го претставија планот за реализација на патниот правец Штип-Радовиш. Имено, финансирањето...

Прочитај повеќе

УШТЕ ЕДНА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА СО ПОДДРШКА НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Општина Радовиш активно се вклучува во акцијата за донирање и помош на најранливи категории на граѓани кои се најмногу на удар и се најзагрозени во овој период на поларни температури кој во изминатите денови ја зафати нашата земја.   Имено покрај донираните пакети со храна и хигиенски...

Прочитај повеќе

ОГЛАС за предлагање на кандидати за избор на спортист, спортска екипа и тренер за 2016 год. како и за спортски работник за повеќегодишна работа

  |     |   No comment

                                 О Г Л А С за предлагање на кандидати за избор на спортист, спортска екипа и тренер за 2016 год. како и за спортски работник за повеќегодишна работа   Комисијата за култура,...

Прочитај повеќе

ДЕН НА ДРВОТО 2016 – „ЗАСАДИ ЈА СВОЈАТА ИДНИНА“

  |     |   No comment

Согласно со Заклучокот од седницата на Владата на Република Македонија одржана на 25.11.2016 година, по повод спроведување на акцијата „Ден на дрвото – Засади ја својата иднина”, 30 ноември 2016 година (среда), е неработен ден, освен за вработените во здравствените институции, информираат од Министерството за...

Прочитај повеќе

56. СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Советот на Општина Радовиш ја одржа 56 работна седница на која беа предвидени 6 точки во дневниот ред. Исто така Советот ги усвои и извештаите донесени од комисиите при Советот на општина Радовиш...

Прочитај повеќе

43 КАРАМАНОВИ ПОЕТСКИ СРЕДБИ

  |     |   No comment

И оваа година по 43 пат, под покровителство на општина Радовиш и Министерството за култура на Република Македонија, во деновите 25.11.(Петок), 26.11.(Сабота) и 27.11.(Недела) во организација на Советот на караманови средби при Центарот за култура „Ацо Караманов“ а во соработка со ОНБ „Браќа Миладиновци“ и...

Прочитај повеќе

ОДЛУКА за доделување на стипендии на ученици во основното и средното образование во Радовиш за учебната 2016/17 год.

  |     |   No comment

Врз основа на чл.22, став 1, точка 8 од Законот за Локална самоуправа, чл. 43, став 1, од Статутот на општина Радовиш и чл.2 и 9, ст. 5 од Правилникот за доделување на стипендии на ученици од основното и средното образование во општина Радовиш бр.07...

Прочитај повеќе

ЖИТЕЛИТЕ ОД ПОДАРЕШ ДОБИВААТ ДВЕ НОВИ УЛИЦИ

  |     |   No comment

Во населеното место Подареш од денеска почнува асфалтирањето на новоизградените две улици во ова населено место кое е оддалечено од градот Радовиш околу 10 км. Првиот слој асфалт се става на  улица ,,6“ која  е со должина од 420 метри, а втората улица ,,19“ е...

Прочитај повеќе

ВО ЗАВРШНА ФАЗА Е ИЗГРАДБАТА НА СПОРТСКИОТ ТЕРЕН -3 УЗ ВО РАДОВИШ

  |     |   No comment

Реконструкција на спортски терен, партерно уредување и поставување на детско игралиште и урбана опрема во парк населба „Куклевица“   Отпочнати се градежните активности и реализација на проектот кој предвидува доизградба и реконструкција на постоечко спортско и детско игралиште во населба Куклевица со вкупна површина на парцелата од...

Прочитај повеќе