If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Вести
34
archive,paged,tax-portfolio_category,term-vesti,term-34,paged-73,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

ОДРЖАНА 53 СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Советот на Општина Радовиш ја одржа 53 работна седница на која беа предвидени 38 точки во дневниот ред. Исто така Советот ги усвои и извештаите донесени од комисиите при Советот на општина Радовиш...

Прочитај повеќе

„САМУН ЕМ ТАТЛИЈА“ – НАЈДОБРА ПОМЕЃУ НАЈДОБРИТЕ

  |     |   No comment

Големо признание за манифестацијата „Самун ем татлија“ стигна од Министерството за економија прогласувајки ја за најуспешна манифестација за 2016 година, рамо до рамо со Охридското културно лето и Галичка свадба.   Да нема забуни, параметрите кој се земени при изборот на манифестацијата се зимаат од претходните две...

Прочитај повеќе

ПРВ УЧИЛИШЕН ДЕН ЗА НОВИТЕ ПРВАЧИЊА

  |     |   No comment

Денес, градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов беше во посета на Општинското Основно училиште „Никола Карев“, каде со скромен подарок на новите првачиња им го честиташе влегувањето во училишните клупи и им посака многу успеси во учењето.   Првачињата во придружба на нивните родители, во Општинското основно училиште...

Прочитај повеќе

52. СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Денешната седница на Совет на општина Радовиш со 64 точки на дневниот ред   Над 30 точки од дневниот ред на денешната седница на Советот се поврзани со донесување на одлуки со кои се дава согласност за вклопување во плански опфат-идна урбанистичка планска документација на бесправно изградени...

Прочитај повеќе

МЕЃУНАРОДНА РАДОВИШКА ЛИКОВНА КОЛОНИЈА 2016

  |     |   No comment

Почнувајќи од 5 ти Септември, под покровителство на Градоначалникот на Општина Радовиш г-дин Сашко Николов, и Советот на општина Радовиш во манастирскиот комплекс Св.Ѓорѓи во с.Ораовица, Друштвото на ликовни уметници од Радовиш РАДА организира меѓународна радовишка ликовна колонија.   Свеченото отварање ќе биде во 18:00 час. а...

Прочитај повеќе

МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ „ИЊЕВО 2003“

  |     |   No comment

Во пресет на големиот празник Богородица во саботата беше одиграно финалето од овогодишниот меморијален турнир „Ињево 2003“.   На овој традиционален меморијален турнир учествуваа 16 екипи, а во финалето се сретнаа екипите на Бунарџик Бучим и Златно Зрно, каде што после регуларниот резултат 2-2, преку пеналите победник...

Прочитај повеќе

ПАЦИЕНТИТЕ ОД РАДОВИШ ДОБИЈА НОВ СОВРЕМЕН МАМОГРАФ

  |     |   No comment

Министерот за здравство Никола Тодоров денеска во посета на ЈЗУ„Здравен дом“ Радовишпри што го промовираше новонабавениот мамограф.   При денешната посета министерот Тодоров го промовираше пуштањето во употреба новонабавениот мамограф за потребите на пациентите од општина Радовиш и пошироко.   Тој даде   висока   позитивна   оценка   за „Здравен   дом“ Радовиш,  ...

Прочитај повеќе

ОГЛАС ЗА ВОЛОНТИРАЊЕ

  |     |   No comment

Јавен Оглас до евидентирани невработени лица за волонтирање . Се повикуваат сите евидентирани невработени лица за работно ангажирање со полно работно време, заради стекнување на вештини. Лицата ќе бидат вклучени и ангажирани во ЈОУД „Ацо Караманов“ во Радовиш .  ОГЛАС (превземи)...

Прочитај повеќе

„САНОЌ СЕДАМ“ – ФЕСТИВАЛ НА СТАРОГРАДСКИ ПЕСНИ

  |     |   No comment

На плоштадот Св. Спасо Радовишки вечерва се одржа традиционалниот фестивал на староградски серенадни песни „Саноќ Седам“ на кој  настапија голем број на ансамбли .   И покрај неповолните временски услови, радовишани имаа можност да слушнат прекрасни серенадни песни со прекрасната изведба на ансамблите кои беа гости на...

Прочитај повеќе

ПОСЕТА НА ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ОПШТИНА ДРЕНОВО, Р.БУГАРИЈА

  |     |   No comment

Деновиве по повод чествувањето на патронот и заштитник на градот - Св.Спасо Радовишки, во официјална посета на општина Радовиш беше делегација од збратимената општина Дреново од Република Бугарија предводена од Градоначалникот Г-дин Мирослав Семов.   На неколку средби со Градоначалникот Сашко Николов, во текот на празнувањето беа...

Прочитај повеќе