If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Вести
34
archive,paged,tax-portfolio_category,term-vesti,term-34,paged-87,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ДЕЗИНСЕКЦИЈА (ПРСКАЊЕ) ПРОТИВ КОМАРЦИ

  |     |   No comment

Известување до граѓаните на Општина Радовиш Се известуваат граѓаните на Општина Радовиш дека на ден 10.06.2015 од 20:00 часот до 06:00 часот ќе се врши дезинсекција(прскање против комарци)на територијата во Општина Радовиш,и се известуваат граѓаните кои имаат пчелни семејства да си ги заштитат и  сите граѓани...

Прочитај повеќе

ОДРЖАНА 36. СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Во салата на Советот на општина Радовиш денес беше одржана 36та седница на Советот на општина Радовиш. На оваа седница се работеше со претходен донесен дневен ред од 8 точки, а седницата ја водеше Претседателот на Советот Никола Миовски.   На оваа 36. седница исто така беа поставувани...

Прочитај повеќе

АКЦИЈАТА ЗА САНИРАЊЕ И ЧИСТЕЊЕ НА ПОЛСКИТЕ ПАТИШТА

  |     |   No comment

Во тек е акција за санација и чистење на полските патишта.   Со отпочнување на сезоната на полјоделски работи, секоја година се јавува потребата од интервенции за подобрување на полската патна инфраструктура. Оваа година според завршената тендерска постапка еден милион денари од буџетот на општина Радовиш ќе бидат...

Прочитај повеќе

ВО ЗАВРШНА ФАЗА ИЗГРАДБАТА НА УЛИЦАТА ВО ЈАРГУЛИЦА

  |     |   No comment

Во завршна фаза е изградбата на улица во село Јаргулица која е во должина од 1361 метри и ширина од 8 метри.   Веќе се поставени ивичњаците на тротоарот кои се со ширина од 1,5 м. Секој момент се очекува да започне асфалтирањето и финализирањето на овој...

Прочитај повеќе

УЛИЦАТА „ДАНЕ ТРАЈКОВ“ ВО ЗАВРШНА ФАЗА

  |     |   No comment

Во полн ек се градежните работи на улицата ,,Дане Трајков,, каде веќе се завршени фазите на изградба на атмосферска и фекална канализација. Деновиве ќе отпочнат работите на изградба и поставување на водоводна канализација, по што ќе се работи на горен и долен строј на коловозна конструкција.   Ова...

Прочитај повеќе

ГРАДОТ РАДОВИШ БЕШЕ ДОМАЌИН НА 800 ДЕЧИЊА-ФОЛКЛОРИСТИ

  |     |   No comment

Викендов под покровителство на Градоначалникот Сашко Николов беше одржан јубилејниот 15-ти по ред  Меѓународен фолклорен детски фестивал ,,Оро весело,,.     Овој фестивал се организира по повод патронот на градот празникот Света Троица. Успешната организација се должи на долгогодишното искуство и работа на ФА,,Бучим,, кој ова година успеаа...

Прочитај повеќе

НАСЕЛБА РАКЛИШ ДОБИ НОВ КОМПЛЕТНО ОБНОВЕН ПАРК И ДЕТСКО ИГРАЛИШТЕ

  |     |   No comment

Проектите со кој го унапредуваме квалитетот на живеење во сите урбани средини е наше секојдневие-Задоволни и среќни граѓани наш приоритет   Населба Раклиш доби нов комплетно обновен парк и детско игралиште по најсовремени стандарди за модерно и урбано живеење.   Со овој прекрасен парк и со поплочувањето на тротоарите...

Прочитај повеќе

СТАРИОТ МОСТ – СТАРО НОВ СИМБОЛ НА РАДОВИШ

  |     |   No comment

СВЕЧЕНО ПУШТЕН ВО УПОТРЕБА РЕНОВИРАНИОТ СТАР МОСТ ВО РАДОВИШ Мостот симбол на Радовиш кој ги спојува минатото и сегашноста на градот и кој ќе биде нов препознатлив белег на Градот во иднината - свечено е пуштен во употреба.   Реновираниот мост е ново прекрасно здание комплетно реновирано со...

Прочитај повеќе

АКАДЕМИЈА ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ПРОСВЕТНИТЕ РАБОТНИЦИ И СВЕТИТЕ БРАЌА КИРИЛ И МЕТОДИЈ

  |     |   No comment

По повод денот на просветата и Светите браќа Kирил и Методиј, во Центарот за култура Ацо Караманов во Радовиш беше одржана свечена Академија со богата програмска содржина.     На почетокот беше одржана беседа за светите браќа Кирил и Методиј. Градоначалникот Сашко Николов во својот поздравен говор на...

Прочитај повеќе

РЕГУЛАЦИЈА НА ВОДОТЕКОТ НА РЕКА СУШИЦА-ИНВЕСТИРАЊЕ ВО ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

  |     |   No comment

Градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов и министерот за животна средина Нурхан Изаири потпишаа договор со кој се предвидува изработка на проект: ,,Изработка на комплетна техничка документација за регулација на речното корито на река Сушица, Радовиш,,.   Со изработката на ова техничка документација во наредниот период ќе...

Прочитај повеќе