If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Вести
34
archive,paged,tax-portfolio_category,term-vesti,term-34,paged-88,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

ОГЛАС ЗА ВРЕМЕНО ВРАБОТУВАЊЕ ОД ПРОЕКТОТ ОПШТИНСКО КОРИСНА РАБОТА

  |     |   No comment

Распишан Јавен оглас за времено вработување на 15 лица по проектот Општинско корисна работа пријавување до 22-ри мај, како и оглас за пријавување на лица социјално загрозени преку ЦСР.     ЈАВЕН ОГЛАС (АВРМ) ЈАВЕН ОГЛАС (ЦСР)...

Прочитај повеќе

35. СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

Денес во салата на Советот на општина Радовиш беше одржана 35та седница на Советот на општина Радовиш. На оваа седница се работеше со претходен донесен дневен ред од 33 точки, а со седницата заседаваше Претседателот на Советот Никола Миовски.   Советниците ги разгледаа и освоија голем број на...

Прочитај повеќе

ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ-ПРИОРИТЕТ ЗА ОПШТИНА РАДОВИШ

  |     |   No comment

На денешната средба помеѓу Градоначалникот Сашко Николов, директорот на Агенција за енергетика на Република Македонија, претставници од Светска банка и канадската фирма ЕНОНОЛЕР, беа договорени идните чекори за реализација на проектот за со кој општината ќе добие тригодишен план за Енергетска ефикасност, едногодишен акционен план...

Прочитај повеќе

ОПШТИНА РАДОВИШ ЗАПОЧНУВА НОВ ПРОЕКТ ОД СОЦИЈАЛНАТА СФЕРА

  |     |   No comment

На  денешниот заеднички состанок одржан помеѓу партнерите-учесници во проектот ,,Хуманоста наш предизвик,, беа договорени идните чекори и активности со кои во општина Радовиш отпочнува реализација на проектот ,,Хуманоста наш предизвик,, кој ќе се реализира шест месеци по програмата Општинско-корисна која има за цел да овозможи...

Прочитај повеќе

РАДОВИШ БЕШЕ ДОМАЌИН НА „МАКЕДОНСКИОТ БИСЕР 2015“

  |     |   No comment

Радовиш денес беше домаќин на 39. традиционален турнир во борење „Македонски бисер“. Овој турнир исто така беше причина повеќе да се одржи во Радовиш и по повод 20 години од најголемиот клупски успех на градот, освојувањето на шампионската титула во Европа, кога тогашниот клуб Бучим...

Прочитај повеќе

ОДРЖАН „УЧИЛИШНИОТ НАУЧЕН САЕМ 2015“

  |     |   No comment

Денес на Плоштадот Св. Спасо Радовишки во Радовиш, под покровителство на Градоначалникот Сашко Николов, а во соработка со Основните и Средното општинско училиште, по втор пат беше одржана манифестацијата „Училишен научен Саем “. На „Училишениот научен Саем 2015 “ во штандовскиот дел сите општински училишта од...

Прочитај повеќе

ОДБЕЛЕЖАН ДЕНОТ НА ЕВРОПА И ПОБЕДА НАД ФАШИЗМОТ

  |     |   No comment

Денес по повод 70-годишнината од завршувањето на Втората светска војна, Денот на победата над фашизмот, и денот на Европа делегација предводена од Градоначалникот Сашко Николов положија свежо цвеќе на споменикот на паднатите борци во паркот на младите во Радовиш.   Свежо цвеќе исто така положи и делегација...

Прочитај повеќе

ФУДБАЛСКИОТ “КОКА КОЛА КУП 2015” ВО РАДОВИШ

  |     |   No comment

Во организација на школата "OPEN FUN 2015", а под покровителство на Градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов вчера на Градскиот стадион во Радовиш се организираше втора година по ред познатиот "Кока кола куп".     Кока Кола купот е еднодневен настан во кој активно учество зедоа децата од...

Прочитај повеќе

МАКЕДОНИЈА ВРАБОТУВА

  |     |   No comment

Владата на Република Македонија започнува со реализација на проектот која опфаќа пакет мерки за вработување-МАКЕДОНИЈА ВРАБОТУВА чија примарна цел е борба за секое работно место.     Целта на  овој проект е придвижувањето на економијата, забрзано отварање и создавање на нови работни места во приватниот сектор, спроведување на...

Прочитај повеќе

РЕШАВАЊЕ НА ПОВЕЌЕДЕЦЕНИСКИОТ ПРОБЛЕМ – ЗАПОЧНА ИЗГРАДБАТА НА УЛ. ДАНЕ ТРАЈКОВ

  |     |   No comment

Го решаваме повеќедеценискиот проблем-започна изградбата на ул: ,,Дане Трајков,,     Во моментов започнуваме со решавање на еден повеќедецениски проблем кој со години се провлекува во нашиот град и во општината-улицата Дане Трајков-конечно ова улица ќе биде пробиена и асфалтирана.   Покрај тоа градежните работи вклучуваат и поставување на канализационна...

Прочитај повеќе