If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | АМБАСАДОРОТ НА ТУРЦИЈА, ОМУР СОЛЕНДИЛ ВО ПОСЕТА НА РАДОВИШ
10188
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-10188,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

АМБАСАДОРОТ НА ТУРЦИЈА, ОМУР СОЛЕНДИЛ ВО ПОСЕТА НА РАДОВИШ

Дата

April 07, 2015

Категорија

Вести

Денес во посета на општина Радовиш беше Амбасадорот на Република Турција во Република Македонија г-дин Омур Солендил, каде што оствари средба со Градоначалникот на општина Радовиш г-дин Сашко Николов. 

 

На оваа средба од страна на Градоначалникот Николов, Амбасадорот Солендил беше запознаен со потенцијалите на општина Радовиш и поволните услови и можности за инвестирање на турските компании во новоформираната ТИРЗ Радовиш, а исто така беше искажана благодарност за досегашната успешна соработка со Република Турција и заедничките реализирани проекти во општината.

 

Од страна на Амбасадорот Омур Солендил беше истакната и потврдена поддршката која Турција ја дава и ќе продолжи да ја дава за Република Македонија, а во најскоро време беше и најавен уште еден заеднички проект кој допрва треба да се реализира во општина Радовиш.