If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ЗАВРШИ ТУРНИРОТ ВО КОШАРКА “БАСКЕТ 3х3”
7729
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-7729,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
 

ЗАВРШИ ТУРНИРОТ ВО КОШАРКА “БАСКЕТ 3х3”

Дата

June 16, 2014

Категорија

Вести, Спорт

Во СРЦ 25 мај во Радовиш вчера се одиграа финалните натпревари од овогодишниот турнир во кошарка “БАСКЕТ 3х3”

 

ФИНАЛЕ – Резултати

Категорија Девојки: EVERLASTING – DEVILS 15:09
Категорија Основно: КК РАДОВИШ – ДОЛЧЕ ВИТА 15:12

Категорија Гимназија: ЛУКАС ТРЕЈД – ДРАГОШ 30:32

Категорија Сениори: ЛУКАС ТРЕЈД – ДИ ТРАНС 2:0 во победи

 

Најкорисен, најдобар играч беше прогласен Ристе Ќосев кој играше за две екипи во две категории и тоа Сениори и Гимназија каде што во двете категории го освои првото место.

Покровител на овој турнир беше општина Радовиш и Рудникот Бучим, а беше потпомогнат и од голем број на приватни компании од нашата општина.