If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ОДОБРЕНИ 23 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ОД ПРОГРАМАТА ТАВ ЗА ИЗГРАДБА НА ЛОКАЛНИОТ ПАТ ДО ГРАДСКИОТ ВОДОВОД
18234
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-18234,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ОДОБРЕНИ 23 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ОД ПРОГРАМАТА ТАВ ЗА ИЗГРАДБА НА ЛОКАЛНИОТ ПАТ ДО ГРАДСКИОТ ВОДОВОД

Дата

July 30, 2021

Категорија

Вести, Тековни Проекти

Градоначалникот Герасим Конзулов го потпиша договорот за изградба на „Локален пат Радовиш- пристап до градскиот водовод Радовиш во Општина Радовиш“ со Вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и генералниот директор на ТАВ Македонија Метин Батак.

 

Договорот е дел од програмата ТАВ за реализиација на инфраструктурни проекти во 32 општини. На Општина Радовиш и се доделени 23.320.000 денари за реализација на проектот.