If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПОЛОЖЕНО ЦВЕЌЕ НА СПОМЕНИЦИТЕ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ И ЈОСИП БРОЗ ТИТО
14241
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-14241,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПОЛОЖЕНО ЦВЕЌЕ НА СПОМЕНИЦИТЕ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ И ЈОСИП БРОЗ ТИТО

Дата

May 04, 2018

Категорија

Вести

По повод 115 години од смртта на револуционерот Гоце Делчев, денес 4-ти мај беше оддадена почит и положено свежо цвеќе на споменикот во паркот на младите.

 

Исто така беше оддадена почит и положено свежо цвеќе на споменикот на Јосип Броз Тито во дворот на гимназијата, кој почина на денешен ден пред 38 години.

 

Свежо цвеќе положи делегација предводена од Градоначалникот Герасим Конзулов, делегација на Советот на општина Радовиш предводена од Претседателот Коле Чаракчиев, делегација на Сојузот на борците и Здружението на Пензионерите, делегации од политичките партии и други.