If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПОСЕТА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА ВО РАДОВИШ
12991
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-12991,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПОСЕТА НА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА ВО РАДОВИШ

Дата

November 01, 2017

Категорија

Вести, Тековни Проекти

Заменик министер за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули и Градоначалникот Герасим Конзулов остварија средба и беа во посета на Пречистителната станица во Радовиш.

 

Во обиколката на Пречистителната станица која е во завршна фаза од страна на претставници на изведувачот Вардар градба беа запознаени со тековните активности и работите кои се одвиваат околу изградбата на овој капитален објект.