If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | 111 ГОДИНИ ИЛИНДЕН – 70 ГОДИНИ АСНОМ
8951
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-8951,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

111 ГОДИНИ ИЛИНДЕН – 70 ГОДИНИ АСНОМ

Дата

August 01, 2014

Категорија

Вести

По повод одбележувањето на националниот празник Илинден – 111 години од Илинденското востание и 70 години од АСНОМ на споменикот на паднатите борци во Радовиш беше положено свежо цвеќе и оддадена почит од страна на голем број на делегации и претставници од општина Радовиш.

 

Свежо цвеќе положија Делегација на Градоначалникот Сашко Николов, делегација на Советот на општина Радовиш, претставници на Сојузот на Борците и Здружението на Пензионерите од Радовиш, делегации на политичките партии и други.