If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | 70 ГОДИНИ СЛОБОДЕН РАДОВИШ
9384
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-9384,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

70 ГОДИНИ СЛОБОДЕН РАДОВИШ

Дата

October 27, 2014

Категорија

Вести, Известување

Чест и задоволство ни е да Ве поканиме на прославата на 6 Ноември – денот на ослободувањето на градот Радовиш

 

ПРОГРАМА

 05.11.2014 – Среда

11:00 – Свечено откривање на спомен плочата на дедо Дане Трајков  – планина Плачковица

12:00 – Свечено пуштање во употреба на повеќенаменско игралиште –  СОУ „Коста Сусинов“

19:00 – Изложба на традиционални носии, ОУ Центар за култура „Ацо Караманов“

20:30 – Финални натпревари од традиционалниот Шесто ноемвриски турнир во мал фудбал

 

06.11.2014 – Четврток

10:00 – Полагање на свежо цвеќе пред спомен обележјата во Радовиш

10:30 – Свечено  откривање на спомен плочата на паднатите борци во НОБ – с.Воиславци

11:00 – Полагање свежо цвеќе на спомен обележјето на Сашко Соколов – с.Покрајчево

11:30 – Прием кај Градоначалникот на општина Радовиш, г-дин Сашко Николов

19:00 – Свечена седница на Советот на општина Радовиш , ОУ Центар за култура „Ацо Караманов“

19:30 – Академија по повод 70 години слободен Радовиш, доделување на 6 Ноемвриски плакети

20:00 – Концерт „Виолина и глас“ со Маестро Џорлев и Сузана Спасовска

 

07.11.2014 – Петок

18:00 – Промоција на книгата „Помеѓу редови…“ ОУ НБ „Браќа Миладиновци“

20:00 – Концерт на ФА „Ацо Караманов“ и ФА „Масука“ од Велика Плана