If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПРИЕМ НА ТРИАТЛОНЕЦОТ ДАВИД МИЈАЛОВ
11500
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-11500,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПРИЕМ НА ТРИАТЛОНЕЦОТ ДАВИД МИЈАЛОВ

Денес, прием кај Градоначалникот Сашко Николов имаше нашиот талентиран млад спортист Давид Мијалов кој е трикратен државен првак во Триатлон и Дуатлон во својата категорија, корисник на Државна стипендија од Агенцијата за млади и спорт и Спортист на годината во општина Радовиш во изминатите три години.

 

На приемот беше искажана огромна благодарност за подршката која ја добива од Градоначалникот и Советот на општина Радовиш, беа презентирани сите досегашни успешни резултати на национално и меѓународно ниво а беа посочени и сите престојни активности кои го очекуваат Давид во 2016 год., особено учеството на Европското првенство до 23 год. во Бургас како и Европските купови во Тишаујварош,Р.Унгарија, Тулчеа, Романија и завршниот куп во Загреб, Р.Хрватска.

 

Градоначалникот Николов искажувајќи го своето задоволство, искрено му посака уште поуспешни резултати на сите овие престижни турнири со што и понатаму Давид да претставува мотивација за сите млади и надежни спортисти во нашата општина.

Дата

April 04, 2016

Категорија

Вести, Спорт