If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | ПОЛОЖЕНО СВЕЖО ЦВЕЌЕ ПО ПОВОД „ДЕНОТ НА МАКЕДОНСКАТА РЕВОЛУЦИОНЕРНА БОРБА“
11054
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-11054,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

ПОЛОЖЕНО СВЕЖО ЦВЕЌЕ ПО ПОВОД „ДЕНОТ НА МАКЕДОНСКАТА РЕВОЛУЦИОНЕРНА БОРБА“

Дата

October 22, 2015

Категорија

Вести

По повод 22 октомври денот кога беше запален градот Радовиш од страна на фашистичкиот окупатор во 1944 година денес беше одадена почит на Споменикот на загинатите жртви и беше положено свежо цвеќе од голем број на делегации.

 

Исто така по повод празнувањето на утрешниот празник 23-ти октомври „Денот на Македонската револуционерна борба“, беше положено свежо цвеќе и одадена почит на споменикот на Гоце Делчев во паркот на младите во Радовиш.

 

Свежо цвеќе положи Градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов со својата делегација, делегација на Советот на општина Радовиш со Претседателот Никола Миовски, и голем број на други делегации.