If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | МАНИФЕСТАЦИЈА „ВЕЛИГДЕНСКИ КРЕАЦИИ 2018“
14142
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-14142,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive

МАНИФЕСТАЦИЈА „ВЕЛИГДЕНСКИ КРЕАЦИИ 2018“

Дата

April 05, 2018

Категорија

Вести

ДЕНЕС, ЦЕНТАРОТ ЗА КУЛТУРА „АЦО КАРАМАНОВ“ БЛАГОДАРЕНИЕ НА ОПШТИНСКИТЕ ОСНОВНИ УЧИЛИШТА, ДЕТСКИТЕ ГРАДИНКИ И ДНЕВНИОТ ЦЕНТАР ПОРАКА, БЕШЕ ИСПОЛНЕТ КАКО КОШНИЧКА ПОЛНА СО НАЈУБАВИ ВЕЛИГДЕНСКИ ЧЕСТИТКИ И ПОРАКИ ЗА ВОСКРЕСЕНИЕТО ХРИСТОВО.

 

ПО ПОВОД ВЕЛИГДЕНСКИТЕ ПРАЗНИЦИ, БЕШЕ ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБАТА ОД МАНИФЕСТАЦИЈАТА „ВЕЛИГДЕНСКИ КРЕАЦИИ“, КОЈА ЌЕ БИДЕ ОТВОРЕНА ДО ВТОРНИК, КОГА ЌЕ БИДАТ ПРОГЛАСЕНИ И НАЈУБАВИТЕ ПОЕДИНЕЧНО ДЕКОРИРАНИ ЈАЈЦА, ВЕЛИГДЕНСКИ КРЕАЦИИ И ЦРТЕЖИ.

 

ИМ БЛАГОДАРИМЕ НА СИТЕ УЧЕСНИЦИ А НА ГРАЃАНИТЕ НА ОПШТИНА РАДОВИШ ОД ПРАВОСЛАВНАТА ВЕРОИСПОВЕСТ ИМ ГО ЧЕСТИТАМЕ ВЕЛИГДЕН – ХРИСТОВОТО ВОСКРЕСЕНИЕ.