If you decide to buy essay from us you can be sure, that the materials used by the writer and referred to in the reference list, are absolutely reliable and taken from scientific sources.

Архива
Временска прогноза
logo
Општина Радовиш | Portfolio Categories Спорт
46
archive,paged,tax-portfolio_category,term-sport,term-46,paged-5,ajax_updown,page_not_loaded,smooth_scroll,boxed,,wpb-js-composer js-comp-ver-3.6.12,vc_responsive
Archive

РАДОВИШАНИ СЕ ЗАБАВУВАА СО ВЛАТКО ЛОЗАНОСКИ

  |     |   No comment

Вечерва на плоштадот Св. Спасо Радовишки како дел од културно уметничката програма која е во склоп на честувањето на патронот и заштитникот на градот Радовиш- Св. Спасо Радовишки, пред радовишани свој настап и концерт одржа Влатко Лозаноски -Лозано....

Прочитај повеќе

СООПШТЕНИЕ ЗА КОРИСТЕЊЕ НА ТЕНИСКИТЕ ТЕРЕНИ

  |     |   No comment

Почитувани сограѓани, Согласно Правилникот за користење и одржување на двојните тениските терени.) ве известуваме дека, почнувајќи од 30.05.2016 год. Понеделник, терените можат да бидат користени рекреативно од граѓаните на општина Радовиш, според пропишаните услови во самиот Правилник. Ги замолуваме сите граѓани кои ќе ги користат терените за:...

Прочитај повеќе

ЗАПОЧНА „ОПШТИНСКАТА РАКОМЕТНА УЧИЛИШНА ЛИГА“

  |     |   No comment

Во Спортската сала 25 Мај, во организација на Општинскиот сојуз на училишен спорт, беше одиграно Првото коло од „Општинската училишна лига во Ракомет – Машки“.   Постигнати беа следните резултати: ООУ „Коста Рацин“ – ООУ „Кирил и Методиј“  11:2 ООУ „Никола Карев“ – ООУ „Орце Николов“ 8:11 ООУ „Крсте Петков...

Прочитај повеќе

ПРИЕМ НА ТРИАТЛОНЕЦОТ ДАВИД МИЈАЛОВ

  |     |   No comment

Денес, прием кај Градоначалникот Сашко Николов имаше нашиот талентиран млад спортист Давид Мијалов кој е трикратен државен првак во Триатлон и Дуатлон во својата категорија, корисник на Државна стипендија од Агенцијата за млади и спорт и Спортист на годината во општина Радовиш во изминатите три...

Прочитај повеќе

МАНИФЕСТАЦИЈА „СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА 2015“

  |     |   No comment

ФОТО ГАЛЕРИЈА   Спортот е дел од нашето национално чувство, спортот е она преку кое најдобро може да се презентирате себеси, да ја презентирате својата спортска екипа, да ја презентирате својата општина и својата држава. Изминатата 2015-та година, општина Радовиш беше исполнета со бројни спортски настани и...

Прочитај повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НИКОЛОВ НА СРЕДБА СО УПРАВАТА И РАКОМЕТАРИТЕ НА РК РАДОВИШ

  |     |   No comment

Ракометарите на РК Радовиш, најуспешниот спортски клуб од нашата општина беа посетени од страна на Градоначалникот Сашко Николов.   На оваа средба тој присуствуваше на тренингот и заедно со управата се разговараше за тековната сезона и настапите на РК Радовиш, како и за можноста на повторување на...

Прочитај повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САШКО НИКОЛОВ ОСТВАРИ СО ФУДБАЛЕРИТЕ И УПРАВАТА НА ФК ИЗВЕДЕН

  |     |   No comment

Градоначалникот Николов оствари средба со членовите и управата на ФК Изведен. На оваа средба беше разговарано за амбициите кои ги има овој фудбалски клуб за влез и натпреварување во повисок ранг на натпревари – третата македонска фудбалска лига.   Исто така се разговараше и за инфраструктурните зафати...

Прочитај повеќе

СПОРТСКИТЕ КЛУБОВИ НАШЕ СЕКОЈДНЕВИЕ

  |     |   No comment

Градоначалникот на општина Радовиш Сашко Николов продолжува со средбите со спортските клубови од општината сакајки дирекно да се запознае со реализацијата на програмата на спортските клубови, нивното секојдневие и нивните планови за тековната година.   Во текот на вчерашниот ден тој се сретна со членовите на Алпинистичкиот...

Прочитај повеќе

ЈАВЕН ПОВИК ЗА ИЗБОР НА СПОРТИСТ, СПОРТСКА ЕКИПА И ТРЕНЕР ЗА 2015 ГОДИНА

  |     |   No comment

  Ј А В Е Н  П О В И К за предлагање на кандидати за избор на спортист, спортска екипа и тренер за 2015 год. како и за спортски работник за повеќегодишна работа Комисијата за култура, образование и спорт ги повикува сите спортисти и спортски екипи од општина...

Прочитај повеќе

ПЕТНАЕСЕТ ГОДИНИ ОТВОРЕНИ ЗАБАВНИ ФУДБАЛСКИ ШКОЛИ

  |     |   No comment

Прекрасна беше сликата во изминатите три дена на градскиот стадион во Радовиш, повеќе од двеста деца од општината и градот вклучени во проектот на „Отворени забавни фудбалски школи“ во бели маички и капчиња преку игра и забава се запознаваа со тајните на фудбалската магија.   Дечињата се...

Прочитај повеќе